O pokožke

Psoriáza

“Psoriáza alebo lupienka nie len estetický problém… Nevyliečiteľné, pretrvávajúce kožné ochorenie, ktoré má vplyv nielen na život pacienta, ale aj jeho blízke okolie.  Ovplyňuje psychiku a aj najjednoduchšie aktivity dňa.”

Čo je psoriáza a aké sú jej prejavy ?

Psoriáza je kožné ochorenie – chronické zápalové ochorenie celého organizmu, ktoré nezmizne samé od seba. Ide o autoimunitné ochorenie, pri ktorom vlastný imunitný systém bojuje proti vlastnému telu.  Nepríjemné prejavy na koži postihujú najmä lakte, kolená, chodidlá, ale aj vlasovú oblasť, nechty a kĺby.  Prejaviť sa môže kedykoľvek, ale prvýkrát prichádza medzi 15. až 35. rokom života.

“2-3% európskej populácie postihuje psoriáza. Nie je nákazlivá!
Nemôžete ju len tak od niekoho chytiť alebo svoje okolie nakaziť.”

Ako vyprovokujete psoriázu? Aké sú príznaky?
Spúšťačom sú určité faktory ako stres, tehotenstvo, infekcia, ale aj životný štýl a najmä zimné ročné obdobie.
Objaviť sa môže na akomkoľvek mieste na tele. Určité časti na tele sú vystavované vonkajším faktorom niekoľkoásobne viac, preto sú aj tieto časti tela najviac ohrozené. Ide najmä o časti lakťov, kolien, krížová oblasť, bedrá, tvár, vlasatá časť hlavy a nechty.
Kožné prejavy psoriázy majú dve striedajúce sa fázy. Fáza akútna a pokojná. Pri správnej dennej starostlivosti o pokožku môže psoriáza ustúpiť aj na dlhé obdobie.

“Okrem nepríjemných prejavov zanecháva psoriáza za sebou aj výrazný vplyv na psychike pacienta – obmedzuje citový život, pracovné zaradenie do spoločnosti.”

Ako úspešne bojovať so psoriázou ? Je možná prevencia?
Boj so psoriázou je dlhodobý a na celý život. Každý psoriatik, ale aj najbližšia rodina hľadá riešenie, ako znovu žiť plnohodnotný život bez obmedzenia, aj keď psoriáza úplne nezmizne. Psoriatici nemajú priame obmedzenia v športe, alebo iných denných aktivitách – najväčším problémom sú nepríjemné pohľady, otázky a odsudzovanie okolia.

Najdôležitejší a dlhodobý boj je starostlivosť o pokožku psoriatika. Nielen premasťovať, ale aj eliminovať tvorbu nových šupinatých ložísk na tele. Kortikoidná liečba nie je možná dlhodobo.

SKIN-CAP produkty umožňujú starostlivosť pre psoriatikov nielen v kľudnej fáze, ale najmä v akútnej fáze ochorenia. Unikátna zložka – molekula Pyrithion Zinku ihneď ukľudňuje pokožku a utlmuje prejavy.

“Kombinácia produktov SKIN-CAP dosahuje až 90% úspešnosť a zlepšenie v dlhodobej liečbe psoriázy a jej prejavov.”

Niekoľko rád pre Váš nový život aj so psoriázou :
Hydratácia pokožky – vaša pokožka potrebuje vodu a to najmä vo forme premasťovania.
Bežná hygiena – dlhé kúpanie vo vani vymeňte za príjemnú sprchu.
Zabudnite na klasické mydlo – vyberte si produkty určené pre psoriatikov.
Stres, najväčší nepriateľ! – stav pokožky sa mení aj v závislosti od psychickej pohody.
Oblečenie – umelé tkaniny, zbytočne dráždia vašu citlivú pokožku, treba ich vymeniť za bavlnené, bambusové alebo konopné oblečenie.
Slnko – najúčinnejší liek pri prejavoch psoriázy.